قوانین کلی رزرو هتل در ایران و کنسلی

مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در اسرع وقت کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزرو خود اطلاع دهند که در هر زمانی و تحت هر عنوانی کنسلی صورت پذیرد علاوه بر کنسلی که از طرف هتل اعلام و کسر می گردد مبلغ ۱۵ درصد از کل رقم رزرو به عنوان کارمزد مرکز کسر می گردد.

مسیولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت(در اکثر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان درهتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند.

متاسفانه به دلیل اینکه قانون واحدی جهت مبلغ و میزان کنسلی هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین شهر ها و هتل ها در ایام مختلف،متفاوت می باشد، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و مرکز نقشی در تعیین میزان کنسلی ندارد و تنها در هر صورت کنسلی مبلغ ۱۵ درصد کل مبلغ به عنوان کارمزد مرکز رزرواسیون کسر می گردد.

طببق قوانین کنسلی همه هتلهای کشور، اعلام کنسلی در روز ورود، غیرقابل قبول بوده و هزینه یک شب کامل، از مسافر کسر خواهد گردید. مسافرین گرامی می بایست حداقل ۴۸ ساعت قبل از تاریخ ورود فقط در ساعات اداری، کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتبان اطلاع دهند تا نسبت به انجام مراحل و اعمال کنسلی، باهتل ارتباط برقرار گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *